روغن جایگزین قالبی و روکشی کره کاکائو CBS

   این روغن پرکاربرد، روغن جایگزین کره کاکائو نام دارد و به زبان انگلیسی CBS گفته می شود که کوتاه شده جمله Cocoa Butter Substitute است.

   یکی از اصلی‌ترین مواد اولیه شیرینی و شکلات‌سازی، روغن کاکائو می‌باشد. از میوه درخت کاکائو محصولات مختلفی مانند پودر کاکائو و کره کاکائو تهیه می‌شود. کره کاکائو از دانه کاکائو به دست می‌آید و حاوی 40 تا 60 درصد چربی اشباع‌شده است. این روغن برخلاف کاکائو از کافئین کمی برخوردار می‌باشد. کره کاکائو باعث طعم دهی بهتر و یکنواخت شدن ماده اولیه شکلات می‌شود؛ اما ازآنجایی‌که تولید این محصول در جهان محدود است، دسترسی به این ماده دشوار می‌باشد. ازاین‌رو بیشتر تولیدی‌های شیرینی و شکلات به‌جای کره کاکائو از روغن جایگزین قالبی و روکشی کره کاکائو cbs استفاده می‌کنند.

    

   طرز تهیه روغن کاکائو


   کره کاکائو از دانه میوه‌های درخت کاکائو به دست می‌آید. طرز تهیه روغن کاکائو چندان پیچیده نیست. پس از چیدن میوه‌های کاکائو و پوسیدگی آن، دانه کاکائو از پوسته آن غربالگری می‌شود. در مرحله بعد به‌وسیله دستگاه و تحت‌فشار روغن کاکائو از دانه‌های آن استخراج می‌شود. در هر دانه مقدار محدودی کره کاکائو وجود دارد به همین دلیل این محصول گران‌قیمت می‌باشد. بیشتر کارخانه‌های تولیدی شیرینی و شکلات در تولید محصولات خود به‌جای کره کاکائو از روغن جایگزین قالبی و روکشی کره کاکائو cbs استفاده می‌کنند.

   المدیر ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

   عنوان جزئیات خبر

   توسط ادمین تاریخ

   Text